MEDICUS VITAL

TAMAMLAYICI TIP

Latince yaşam anlamına gelen “ Vital” yaşam enerjisi ile dolu olmak, yaşamı sevmek, sağlıklı olmak, evrenle bütünleştiğini hissetmek ve kendi iç huzurunu bulmak demektir.

Tamamlayıcı tıp ile kişilerin sağlık sorunlarına kimyasaldan uzak çözümler getiren doktorlarımız Serpil Akçacıoğlu ve Murat Akçacıoğlu edindikleri birikimleri Barut Acanthus & Cennet Otel’de misafirlerimizle paylaşıyor. Beden, ruh ve zihni bir bütün olarak gören tamamlayıcı tıpla hastalığı edinmeden önceki süreçte veya hastalıkta daha doğal çözümlerle tedavi alternatifleri sunulmaktadır.

Sizler için en uygun tedaviyi belirleyerek doğal alternatifler üreten Medicus Vital’in uyguladığı tedaviler, hastalıklardan koruyucu programlar, sağlıklı yeme ve yaşam alışkanlıkları düzenlenmesi, metabolizmanın dengelenmesi, bedene ve ruha detox desteği, duruş bozukluklarının giderilmesi ve güzellik getiren uygulamaları içerir.

MEDICUS VITAL UYGULAMALARI

1


LONGLIFE

2


BEWELL

3


PAINWELL

4


FEELWELL

5


BEFIT

6


BEYOUNG

LONGLIFE


Yaşam Kalitenizi Arttırın

Hepimiz, hayatımızı daha uzun, daha sağlıklı ve kaliteli yaşamak isteriz. Modern tıp yaşam süremizi uzattı ve hayatımıza yıllar ekledi. Fakat eklenen bu yıllar, bizim kronik hastalıklar, kalp hastalıkları, diyabet, Alzheimer hastalığı, bunama, kanserler ile uğraştığımız, yaşlılık dönemimize eklendi. Daha uzun yaşıyoruz, fakat yaşam kalitemiz bozuldu. Ancak bu durum değiştirilemez değil.

Kronik hastalıklarla uğraşmamak ya da mevcut hastalığınızın ilerlemesini durdurup geriletmek için ne yapacağınızı bilmiyorsanız, Longlife programımız size yardımcı olabilir.

Öncelikle, sizi tam bir muayeneden geçirip, mevcut sağlık durumunuzu anlıyoruz. Sonra çeşitli tıbbi ve tamamlayıcı testler ile daha detaylı bilgi ediniyoruz. Daha sonra, size özel oluşturulmuş, ayrıntılı tedavi programımız, kaliteli, huzurlu, mutlu ve ağrısız yıllar ile yaşlanmanızı yavaşlatıyor. Size hayattan keyif almak kalıyor.

BEWELL


Kronik hastalıklar ya da kanser tedavisinde, pozitif olmak, olumlu düşünmek zorlaşır. Fakat iyileşmenin birinci şartı olumlu düşünmek ve hissetmektir. İçten dışa bir üreçtir iyileşme. Önce iyi olacağınıza inanın.

Kullandığınız tedavilerinizi, değiştirmiyor veya durdurmuyoruz. Fakat bu tedavilere ilave bazı tamamlayıcı tedaviler ekleyerek, iyi olmanıza yardımcı oluyoruz. Bu tedavilerdeki amacımız, vücudun hastalıklarla savaşan bağışıklık sistemini güçlendirerek, size destek olmaktır. Bizler bağışıklık sistemimiz kadar güçlü ve sağlıklıyız.

Öncelikle, sizi tam bir muayeneden geçirip, mevcut sağlık durumunuzu anlıyoruz. Önceden yapılan tüm testlerinizi, verilen tüm tedavilerinizi bilmek istiyoruz. Sonra tamamlayıcı testlerle mevcut durumunuz ve bağışıklık sisteminiz hakkında daha fazla bilgi ediniyoruz. Daha sonra, size özel oluşturulmuş, ayrıntılı destek tedavi programımız, kaliteli, ağrısız bir yaşam geçirip, sorununuzun üstesinden gelmenize yardımcı oluyor. Bu tedavilerin asla, modern tıbbi tedavilerin yerine geçmediğini, tamamen size destek olarak vücudunuzu ve bağışıklık sistemini güçlendirmeyi amaçladığını özellikle vurgulamak isteriz.

PAINWELL


Akut veya kronik ağrılardan dolayı hareketleriniz kısıtlanıyorsa ya da romatizma sonrası, protez eklem ameliyatı mı önerildiyse Painwell programımız ağrılarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur, hatta ameliyat gereksinimini ortadan kaldırabilir.

Akut yaralanmalar, kronik artroz durumları, nöropatik ağrılı hastalıklar, hasarlanmış doku ya da organ iyileşmesine yardımcı olan çok sayıda yenileyici tedavilerimiz ile Painwell programımızla her an yanınızdayız.
Tedavilerimizde kortizon kullanmadığımızı, vücudun kendini yenileme süreçlerini harekete geçiren, sizin kendi kanınız, dextroz gibi doğal ürünler kullandığımızı belirtmek isteriz.
Öncelikle sizi muayene ederek ağrınıza sebep olan sorunu tespit ederiz. Bu sorunun nöropatik(sinirlerle ilgili) mi, dejeneratif (doku hasarına) mi, yoksa işlev bozukluğuna mı bağlı mı olduğunu teşhis ederiz.

Daha önceden yapılmış tüm testlerinizi, çekilmiş tüm grafileriniz kontrol edildikten sonra tamamen size özel yenileyici tedaviler planlar ve sorununuzun çözülmesine destek oluruz.

FEELWELL


Stres dolu bir hayata sahip ve kendinizi mutsuz mu hissediyorsunuz?. Ne kadar uzun uyursanız uyuyun, yataktan yorgun mu kalkıyorsunuz?

Feelwell programımız, size kendinizi yeniden iyi hissettirecek. Bedeninizi ve ruhunuzu arındırarak, tekrar hayattan keyif almanıza destek olacak.

Akupunktur, akupunktur masajı, ozon tedavileri, vitamin, mineral destekleri, homeopati, fito terapi uygulamaları ve detox destekleri gibi çok çeşitli tamamlayıcı tıp tedavileri ile Feelwell programımız, yaşam enerjinizi size tekrar geri verecek.

Öncelikle, sizi muayene edip, mevcut ruhsal ve bedensel sağlık durumunuzu anlıyoruz. Sonra çeşitli tıbbi ve tamamlayıcı testler ile vücudunuzda eksik olan maddeleri tespit ediyor ve detox organlarınızın çalışma kapasitelerini kontrol ediyoruz. Daha sonra, size özel oluşturulmuş, ayrıntılı tedavi programımız ile kendinizi iyi hissetmenizi sağlıyoruz.

BEFIT


Fazla kilo obezite sorunlarına tamamlayıcı tedavilerle getirdiğimiz çözümlerle hayatınızı kolaylaştırıyoruz. Bu yolda sizle birlikte yürüyerek, daha sağlıklı ve daha mutlu bir yaşam şekline sahip olmanıza yardımcı oluyoruz.

Öncelikle metobolik ölçümleriniz yapıldıktan sonra, akupunktur tedavisi, ozon tedavisi, ortomoleküler terapi, manyeto terapi, homeopati uygulamalarıyla daha sağlıklı ve daha iyi bir siz.

Yaptığımız metabolik testlerden sonra sizi tekrar canlandıracak doğru uygulamaları planlayıp, güzel ve sağlıklı günlere doğru birlikte yürüyor olacağız.

BEYOUNG


Kim sağlıklı, genç ve güzel kalmak istemez ki?

Güzellik içten dışa bir yansımadır ve sağlığınızla doğru orantılıdır. Bu yüzden sağlıklı güzellik ile yıllara meydan okumak sizin elinizde.

Detoks desteği, akupunktur, ozon tedavileri, ortomoleküler destek, CGF cilt uygulamaları, mezoterapi gibi daha genç ve daha sağlıklı kalmanızı sağlamak için kapsamlı terapilerle daha iyi bir siz hedefliyoruz.

Doğru tedaviler ile daha güzel ve daha dinamik olun.